OneCar İle bİreysel kİralama sayısı 4 bin adedİ aştı

DRD Filo Kiralama, 20 yıla varan sektör deneyimi, 36 bin adetlik araç parkı, 10 bin müşterisi, Türkiye genelinde yaygın 1400 servis noktası ve 14 ilde bulunan 24 satış ofisi ile Türkiye’nin tamamı yerli sermayeli en büyük filo kiralama markasıdır.

 

2017 yılının ilk yarısında gerçekleşen otomobil satışları, 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 9,6 oranında daralırken; araç kiralama şirketleri Türkiye’de satılan yeni otomobillerin yüzde 20,5’i olan yaklaşık 62 bin 800 adet yeni aracı filosuna kattı. Bu gelişimin başlıca nedenleri için operasyonel kiralamanın fayda ve avantajlarının giderek daha geniş kitleler tarafından fark edilerek benimsenmeye başlaması, operasyonel kiralamanın büyükşehirlerin yanı sıra Anadolu’nun birçok noktasında da yaygınlığını artırması ve büyük ölçekli şirketlerin taleplerine ek olarak KOBİ ve şahıs işletmelerinin de bu yönde taleplerinde gözlemlediğimiz artışları belirtebiliriz.

 

Ülkemizin tamamı yerli sermayeli en büyük filo kiralama markası DRD Filo Kiralama ise, 2016 yılını 1,3 milyar TL’lik bir yatırım ve 33.500 adetlik araç parkı ile tamamlarken; uzun yıllardır sahip olduğu %10’luk pazar payını 2017 yılına da taşımayı başardı. Geçtiğimiz yıl Operasyonel Filo Kiralama sektörü %19 seviyesinde büyürken, DRD önemli bir performans göstererek araç parkını %37 oranında büyüterek yılsonu itibariyle 33.500 adede taşıdı.

 

DRD’nin sahip olduğu operasyonel ve finansal büyüklüklerin yanı sıra 2017 yılı, bir önceki yıl temellerini attığımız ve Türkiye’de bir “ilk” olan bireylere yönelik uzun dönemli kiralama işkolunun oluşumuna öncülük ettiğimiz OneCar Markamız ile ayrı bir öneme sahip. Pilot çalışmaların ardından Haziran ayı itibariyle lansmanını gerçekleştirdiğimiz OneCar, henüz çok kısa bir zamandır faaliyet gösteriyor olmasına karşın kısa sürede bireylerden büyük ilgi gördü ve beklentilerin üzerinde bir gelişim ile 4.000 adetlik bir araç parkı büyüklüğüne ulaştı. Ülkemizde yepyeni bir pazarın oluşumuna öncülük eden OneCar’ın, bilinirliğinin yanı sıra bireylere sunduğu fayda ve avantajların daha geniş kitleler tarafından fark edilmesiyle çok daha önemli adetlere kısa sürede geleceği inancını taşıyoruz.

 

Bugün itibariyle 36 bin araç seviyesinde olan araç parkı büyüklüğümüzü, yılsonu itibariyle 40 bin adet seviyesine taşıyacağımızı belirtebilirim.

 

Özel hissettiren hizmetler

Bizim görevimiz sadece kiralamaya konu olan aracı müşterilerimize sunmakla sınırlı değil. Müşterilerimize, araç kiralamanın ötesinde “Operasyonel Filo Yönetimi” başlığı altında hayatlarını kolaylaştıran ve faaliyetlerine kesintisiz olarak devam edebilmelerini sağlayan geniş kapsamlı bir hizmet paketi de sunuyoruz. Bireysel olarak veya şirketler açısından bir araç sahibi olmak elbette başka yöntemler ile de mümkün. Fakat operasyonel filo kiralama hizmeti ile herhangi bir yol yardım hizmetinin kapsamının çok ötesinde bir koruma ve yardım şemsiyesinin altına giriliyor. Operasyonel kiralama hizmet paketi kapsamında 7/24 yol yardım, hasar yönetimi, periyodik bakım, lastik yönetimi, sigorta, motorlu taşıtlar vergisi, HGS yönetimi gibi geniş kapsamlı bir hizmetler bütünü müşterilerimize uzman ekiplerimiz tarafından Türkiye’nin her noktasında sunuluyor. Bu hizmetlerin yanı sıra teknolojiye yönelik güçlü yatırımlarımızla müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmayı hedeflediğimiz hizmetlerimizde, operasyonel kiralama hizmet paketimiz içerisinde büyük önem taşıyor.

Mobil yol yardım aplikasyonumuz DRDrive ile hasar veya arıza anında tek bir tuş ile çekici, yol yardım, yedek araç gibi hizmetlere ulaşılabiliyor ve DRD güvencesiyle yolunuza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Ayrıca geliştirdiğimiz bir diğer online uygulama Filomatik ile de şirket yöneticileri kullanıcı adı ve şifresini girerek dilediği yerden filosuyla ilgili her türlü bilgiye kolayca ulaşabiliyor.

Tüm bunların yanında Demir Bükey Akademi ile yürüttüğümüz proje kapsamında düzenlediğimiz Güvenli Sürüş Eğitimleri ile müşterilerimizin trafik ortamına ilişkin doğru uygulamaları öğrenmesine destek oluyoruz.

 

DRD’ye Stevie Ödülü

DRD Filo Kiralama, uluslararası profesyonellerin ve firmaların yarıştığı, dünyanın en saygın iş ödülleri programı olan “Stevie Ödülleri”nde 2016 Faaliyet Raporu ile bronz ödül kazandı. 60 farklı ülkeden 3.900’ün üzerinde katılımcının başvuru yaptığı, bu yıl 14.’sü düzenlenen uluslararası Stevie Ödül Töreni, 21 Ekim tarihinde İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleşti. İlkay Ersoy, kazanılan ödül ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “2011 yılında operasyonel kiralama sektöründe bir ilke imza atıp, ülkemizde sektörün ilk kurumsal Faaliyet Raporu’nu yayınlayarak başladığımız bu yolculukta; bugün global anlamda birçok değerli çalışma arasından bu ödüle layık görülmüş olmamız bizler için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı.”