Hakkımızda

M. Arif Cengiz ve Yusuf Soylu tarafından profesyonel çalışma hayatlarında kazandıkları bilgi, birikim ve deneyimlerini iş ortaklarının hizmetine sunmak için 2000 yılında kuruldu.

Kurulduğu günden itibaren tüm iş ortaklarına, yenilikçi, yaratıcı, sürdürülebilir ve katma değeri yüksek projeler sunmak ölçülebilir fayda sağlamak, temel ilke olarak benimsendi.

M. ARİF CENGİZ

M. ARİF CENGİZ

Kurucu Ortak

Yönetim Danışmanı olan M. Arif Cengiz bir Makine Mühendisi. Kariyerine Hidrolik Tasarım ve Satış Mühendisi olarak başladı. Boronkay Daf’da Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü, Genoto Opel’de Servis ve Satış Müdürlüğü ardından Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Son profesyonel görevinde Audi, Volkswagen ve Porsche markalarının distribütörü Doğuş Otomotiv’i kurarak 7 yıl Genel Müdürlük görevini üstlendi. Sonrasında ABD’ye giderek Wharton School’da finans ve Harvard Business School’da da gelişmiş yönetim programlarına katıldı. 2000 yılında Soylu ve Cengiz Danışmanlık’ın Kurucu Ortağı oldu

YUSUF SOYLU

YUSUF SOYLU

Kurucu Ortak

İletişim Danışmanı olan Yusuf Soylu bir Elektrik Mühendisi. İşletme yüksek lisansından sonra kariyerine Borusan bünyesinde BMW Satış Bölümü’nde başladı. Doğuş Otomotiv’in kuruluşunda Audi markasının Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Marka Müdürlüğü görevini üstlendi. Son olarak Sabancı Grubu’nda Mitsubishi Binek Araçlardan Sorumlu Ülke Grup Direktörü olarak çalıştı. 2000 yılında Soylu ve Cengiz Danışmanlık’ın Kurucu Ortağı oldu.